Paula Valdena simpozijs tradicionāli pulcē organiskās ķīmijas profesionāļus un studentus

Participants of Paul Walden Symposium

No 14. līdz 15. septembrī (2023) Rīgas centrā norisinājās 13. Paula Valdena  simpozijs organiskajā ķīmijā. Kopš 1998. gada, simpozijs ik pārgadus pulcē Baltijas valstu zinātniekus, studentus un rūpniecības pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar pasaulē atzītu zinātnieku pētījumiem un atklājumiem.

Konferencē savus pētījumus prezentēja organiskās ķīmijas jomā zināmi pētnieki un profesori – Lutcs Akermans (Vācija), Nikolajs Krāmers (Šveice), Olafs Daugulis (ASV), Paolo Melhiorre (Itālija, Spānija), Rebeka Melena (Apvienotā Karaliste), Pierangelo Metrangolo (Itālija), Zoltans Novaks (Ungārija) un Endrjū Smits (Apvienotā Karaliste).

Tradicionāli simpoziju atklāja ar Paula Valdena piemiņas medaļas pasniegšanu. Par nozīmīgu ieguldījumu pārejas metālu katalīzes metodoloģiju attīstīšanā un Latvijas ķīmiķu izglītošanā medaļu saņēma pazīstamākais latviešu ķīmiķis-organiķis pasaulē – profesors Olafs Daugulis. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns prof. Māris Turks akcentēja, ka Olafa Dauguļa Hirša indekss ir 62 un kopējais citējumu skaits – ap 17 200, kas nozīmē – vidēji 150 citējumi uz katru no viņa šī brīža 112 publikācijām. Prof. Dauguļa laboratorijā ASV ir stažējušies RTU absolventi un OSI darbinieki – Liene Grigorjeva, Lūkass Tomass Lukašēvics un Kristīne Kļimoviča.

Tā kā simpozijs ir īpaši vērsts uz studentu izglītošanu, tā laikā diviem Latvijas doktorantiem tiek dota iespēja prezentēt savus promocijas darba rezultātus lekcijas veidā. Šogad tie bija Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) topošie zinātnieki – doktorants Gļebs Jeršovs (Latvijas Universitāte) un nule kā doktora grādu ieguvusī Renāte Melngaile (RTU absolvente).

Tradicionāli simpozijā notika arī studentu stenda referātu prezentācija un konkurss par labākajiem stenda referātiem. Savus pētījumus plašākai publikai demonstrēja 32 jaunieši no Latvijas un Igaunijas – 19 doktorantūras, 9 maģistrantūras un 4  bakalaura studiju programmas studenti. Pirmo reizi doktorantūras studentiem, papildus stenda referātam, bija iespēja īsā, kodolīgā prezentācijā (3 min) iepazīstināt ar savu darbu visus konferences dalībniekus.

Balvas par labākajiem stenda referātiem šogad nodrošināja Ukrainas organisko savienojumu sintēzes kompānija “Enamine” un tās saņēma doktorantūras studenti Anastasija Krech (Tallinas Tehnoloģiju universitāte) un Georgijs Stakanovs (RTU, OSI), maģistra programmas students Artjoms Ubaidullajevs (RTU) un bakalaura programmas studente Laura Laimiņa (Latvijas Universitāte).

Enamine_logo-scaled.jpg

Paula Valdena simpoziju organizēja Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Rīgas Tehniskā universitāte. Finansiālo atbalstu  nodrošināja Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda (ERAF) līdzfinansētais projekts “Atbalsts Latvijas Organiskās sintēzes institūta starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās” (vienošanās Nr. 1.1.1.5/18/I/007).

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERDF_RGB.jpg