Osvalds Pugovičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

Osvalds Pugovics received the Order

18. novembrī (2023) OSI ilggadējais vadītājs Osvalds Pugovičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par ordeņa virsnieku.

Latvijas Republikas 105. proklamēšanas gadadienā valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 33 izcilām personībām pasniedza augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu.

Osvaldam Pugovičam apbalvojums piešķirts par aktīvu iesaistīšanos ķīmijas un farmācijas nozares attīstībā. Viņa izcilā organizatoriskā darbība ir būtiski veicinājusi Latvijas iekļaušanos Eiropas un pasaules pētniecības telpā, kā arī sniegusi nozīmīgu ieguldījumu pētniecības politikas veidošanā Latvijā un Eiropas Savienībā. Tāpat arī zināšanas un pieredze analītiskajā ķīmijā. O. Pugovičam ļāva aizsākt un attīstīt bioanalītiskās ķīmijas pētniecības virzienu Latvijā.

Osvalds Pugovics and president of Latvia - Edgars Rinkevičs

Photo: Gatis Rozenfelds, Valsts prezidenta kanceleja

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums.

Triju Zvaigžņu ordenis nodibināts 1924.gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994.gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.