“L`ORÉAL BALTIC” stipendiju “Sievietēm zinātnē”iegūst OSI vadošā pētniece Dr. Marina Makrecka-Kūka

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece Dr. pharm. Marina Makrecka-Kūka saņēmusi prestižo “L’Oréal Baltic” stipendiju “Sievietēm zinātnē”.

11. jūnijā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā svinīgā ceremonijā tika godinātas septiņas 2019. gada stipendijas “L`ORÉAL Baltic” “Sievietēm zinātnē” laureātes. Starp stipendijas laureātēm ir arī OSI Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece Dr. pharm. Marina Makrecka-Kūka.

Pirmo reizi Marina Makrecka-Kūka šo balvu saņēma 2014. gadā kā doktorante, bet šogad –  kā jaunā zinātniece. Marinas Makreckas-Kūkas pētījumu mērķis ir noskaidrot, kā saglabāt šūnu “enerģijas ražošanas stacijas” – mitohondrijus – veselīgus, lai imūnsistēmas funkcionēšana un novecošana noritētu normāli.

SONY DSC
Foto: Edgars Liepiņš
SONY DSC
Foto: Edgars Liepiņš
Foto: Edgars Liepiņš
Foto: Edgars Liepiņš

Par “L`ORÉAL Baltic” stipendiju programmu “Sievietēm zinātnē”:

Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma zinātniecēm Baltijas valstīs. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Konkursa kārtībā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šogad piešķīra septiņas stipendijas – katru 6 000 eiro apmērā. Stipendijas saņēma katras valsts zinātniece ar doktora grādu līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā. Papildus pa vienai stipendijai Igaunijā un Lietuvā, bet divas stipendijas Latvijā tika piešķirtas doktorantēm līdz 33 gadu vecumam.