Laiks Ziedonim nominācijas “Taureņu uzbrukums” laureāte – Maija Dambrova

3. maijā (2018), dzejnieka Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, jau piekto gadu norisinājās fonda Viegli iedibinātā apbalvojuma Laiks Ziedonim laureātu cildināšanas ceremonija.

Apbalvojumu zinātnē „Taureņu uzbrukums” saņēma mūsu institūta vadošā pētniece, Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja, profesore Maija Dambrova.

Apbalvojums zinātnē “Taureņu uzbrukums” tradicionāli tiek pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir kā vaduguns – zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.

Nominācijas “Taureņu uzbrukums” žūrijas komisijas vadītājs, mūziķis Goran Gora: “Šogad meklējām cilvēku, kurš ar savu esību izgaismo ceļu citiem. Paradoksālā kārtā vaduguns kļuva par gandrīz visu šī gada kategoriju svarīgāko aspektu. Cilvēki, kuri nebaidās būt līderi, vadītāji un lāpas nesēji. Tas ir ļoti grūts, nepateicīgs, bet svarīgs uzdevums – iet tumsā, nezinot, kas tevi sagaida.  Un šie “lāpneši” ir tie, kuri reprezentē veselīgas un gudras sabiedrības esenci. Cilvēki, kuri nebaidās. Savādi, bet šī brīža notikumi Pasaulē sasaucas ar “Laiks Ziedonim” pamatuzstādījumu – līderi, kuri ir līderi nevis tāpēc, ka ir mantojuši, ieguvuši vai piesavinājušies varu, bet tāpēc, ka ir līderi pēc aicinājuma. Patiesi un īsti. Tādi, kādiem līderiem mūsdienās būtu jābūt.

Profesore Maija Dambrova, saņemot apbalvojumu: “Latvijā ar zinātni nodarboties ir aizraujoši un to, ka iespējams paveikt lielas lietas, pierāda gan mana, gan manas laboratorijas pieredze.
Es domāju, ka pirmo reizi Latvjā – tas ir skaisti, bet mēs varam, gribam un sapņojam izdarīt, un izdarīsim, lai mēs būtu pirmie pasaulē!

1_2015_Laiks Ziedonim_G╠¦irts Rag╠¦elis_statuete