Jānim Kūkam pasniegta LZA, AS “Latvijas Gāze” un RTU Attīstības fonda jaunā zinātnieka balva

15. jūnijā (2018) RTU Zinātniskajā bibliotēkā notika LZA, SIA “ITERA Latvija”, AS “Latvijas Gāze” un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.

LZA, AS “Latvijas Gāze” un RTU Attīstības fonda balva par mūža devumu kardioloģijas zinātnē piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes profesorei  Dr.habil.med. Ivetai Ozolantai, savukārt balva par mūža devumu Latvijas valsts enerģētikā RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes pasniedzējam Ilmāram Stuklim.

Savukārt jaunā zinātnieka balva par enerģijas metabolisma izpēti kardiovaskulāro slimību ārstēšanā tika piešķirta OSI vadošajam pētniekam Dr. pharm. Jānim Kūkam.  Otru jaunā zinātnieka balvu saņēma Aleksandrs Zajacs par pētījumu “Centralizēto siltumapgādes sistēmu attīstības scenāriju novērtējums”.

 

15.06.2018._RTU_Gazes_balva

Foto: RTU Attīstības fonds

Lai veicinātu Latvijas zinātnes un moderno tehnoloģiju attīstību gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs un novērtētu Latvijas zinātnieku, praktiķu un topošo zinātnieku (doktorantu) devumu šajos procesos, kā arī īpaši veicinātu un atbalstītu medicīnas zinātņu jomā sirds ķirurģiju, kardioloģiju un orgānu transplantāciju, AS “Latvijas Gāze” sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2009. gada piešķir gada balvas  jaunajiem zinātniekiem un zinātniekiem par mūža ieguldījumu. Līdz šim apbalvoti jau 36 laureāti.