2016. gada 19. februārī, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, universitāšu pārstāvjiem un sadarbības partneriem, tika atklāts Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Biofarmācijas centrs.
Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās un simbolisko ēkas atklāšanas lentu pārgrieza Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens un Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Jaunbūves atklāšanā piedalījās OSI direktors Dr. Osvalds Pugovičs, Zinātniskās padomes priekšsēdētājs prof. Ivars Kalviņš un Farmaceitiskās farmakoloğijas laboratorijas vadītāja prof. Maija Dambrova.
OSI vadītājus un zinātniekus apsveikuma vēstulē sveica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Jaunuzceltais centrs ir nacionālas nozīmes zinātniskās infrastruktūras objekts, kas uzcelts, piesaistot ES Struktūrfondu finansējumu, projekta “Farmācijas un biomedicīnas Valsts nozīmes pētniecības centra zinātniskās infrastruktūras attīstība” (vienošanās nr. 2011/0045/2DP/2.1.1.3.1./11/IPIA/VIAA/001) ietvaros.
Pētnieciskās laboratorijas izvietotas trīs stāvos, kopā 1826 m2, un ir paredzētas visaugstākā līmeņa pētījumu veikšanai farmakoloģijā un medicīnas ķīmijā. Centra izveidošana Latvijas zinātniekiem dos vēl nebijušas jaunu zāļu atklāšanas un attīstības iespējas.
Jaunā centra pirmajos divos stāvos OSI zinātnieki varēs veikt visaugstākā līmeņa preklīniskos pētījumus, pētot jaunu zāļu kandidātvielu darbības mehānismus, un iesaistīties starptautiskos pētnieciskajos projektos, kā arī sadarboties ar farmācijas nozares komersantiem. Plānots, ka nākotnē Biofarmācijas centrā būs iespējams pārbaudīt jaunu vielu toksicitāti un iegūt farmakokinētiskos datus labas laboratorijas prakses (GLP) apstākļos.
Ēkas 3. stāvā iekārtotas 24 darba vietas organiskās ķīmijas speciālistiem, tādējādi paplašinot jaunu zāļu kandidātvielu sintēzes un iegūšanas tehnoloģiju izpētes iespējas Latvijas Organiskās sintēzes institūtā.
Biofarmācijas centra izveidē kopumā ieguldīti 5,3 miljoni eiro, no tiem 4,5 miljoni eiro ir ERAF ieguldījums, 644 tūkstošus eiro investē Latvijas Organiskās sintēzes institūts un 167 tūkstošus nodrošina valsts budžets.
Jaunās ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA „OZOLA & BULA, arhitektu birojs”, būvdarbus veica būvkompānija SIA „Velve” un būvuzraudzību nodrošināja SIA „Būves un būvsistēmas”.