Profesors Aigars Jirgensons apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

4. maijā (2023) par nopelniem ķīmijas zinātnes attīstībā, Latvijas iekļaušanos Eiropas un pasaules zinātnes telpā un jaunās ķīmiķu paaudzes audzināšanā Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks prof. Aigars Jirgensons apbalvots ar  Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Saskaņā ar Valsts prezidenta Egila Levita un Ordeņa kapitula 2023. gada 4. aprīļa lēmumu 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notika Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums.

Triju Zvaigžņu ordenis nodibināts 1924.gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994.gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja