Paveiktais laika periodā no 01.06.2017. līdz 31.10.2017.

Šajā periodā tika veikti eksperimentālie pētījumi, lai noskaidrotu samazinātas karnitīna koncentrācijas ietekmi uz fizisko aktivitāti netrenētiem un trenētiem dzīvniekiem. Eksperimentālajiem dzīvniekiem karnitīna asins plazmas un audu koncentrācijas tika samazinātas, perorāli ievadot meldoniju. Eksperimentos tika noteiktas fizioloģisko parametru izmaiņas, veikta plazmas bioķīmisko parametru un audu paraugu gēnu ekspresijas analīze, lai novērtētu organisma adaptācijas spējas paaugstinātas slodzes gadījumā.

Laika posmā no jūnija līdz oktobra beigām tika veikta zinātniskās literatūras izpēte un apkopotas publikācijas par līdzšinējiem un jaunākajiem pētījumiem par karnitīna nozīmi fiziskajās aktivitātēs, par hipoksijas marķieru izmaiņām fiziskas slodzes laikā, metabolisma pielāgošanos un atšķirības starp akūtu un ilgstošu fizisku slodzi, kā arī par eritropoetīna stimulēšanas nozīmi dažādu patoloģisko stāvokļu gadījumos.

Pētījumos iegūtie rezultāti oktobrī prezentēti ar stenda referātu Latvijas Farmakologu biedrības organizētā starptautiskā konferencē (2nd International Conference in Pharmacology: From Cellular Processes to Drug Targets: http://www.intrinsicactivity.org/2017/5/S2/A2.21/index.html).

Publicēts: 01.11.2017.