Paveiktais laika periodā no 01.09.2020. līdz 30.11.2020.

Ilgstošos vairāku mēnešu pētījumos noskaidrojām, ka TMLHE-/- peles ir aizsargātas pret augstas tauku barības izraisītajiem glikozes tolerances traucējumiem. TMLHE-/- pelēs, kurās ir samazināts acilkarnitīnu līmenis asinīs un audos, ir uzlabota insulīna sensitivitāte, glikozes tolerance un taukaudu imunometabolais profils makrofāgos. Turpinās mitohondriju elpošanas eksperimentu un audu paraugu analīze.

Turpinām dot palielināta tauku un holesterola satura dieētu TMLHE un ApoE dubult-izgriezto izgriezto gēnu pelēm, lai pārbaudītu, vai ģenētiski samazināts acilkarnitīnu daudzums aizkavē aterosklerozes attīstību.

Sagatavots un iesniegts žurnālā apskatraksts Maija Dambrova, Coert J. Zuurbier, Vilmante Borutaite, Edgars Liepinsh, Marina Makrecka-Kuka Energy substrate metabolism and mitochondrial oxidative stress in cardiac ischemia/reperfusion injury, kurā apkopota informācija par enerģijas substrātu akumulēšanos un to izraisīto skābekļa radikāļu veidošanos sirds išēmijas un reperfūzijas laikā.

Publicēts: 02.12.2020.