Osvaldam Pugovičam piešķirta Ministru kabineta balva

2. novembrī (2021) valdība lēma par sešu Ministru kabineta balvu piešķiršanu, tostarp Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktoram Dr. chem. Osvaldam Pugovičam.

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

OSI direktoram balva piešķirta par ieguldījumu zinātnē un Latvijas Organiskās sintēzes institūta attīstībā.

Osvalds Pugovičs vairāk kā 10 gadus ir veicinājis OSI attīstību par zinātni atbalstošu vidi, kurā top sabiedrības veselībai nepieciešami atklājumi. Osvalda Pugoviča vadībā institūts ir kļuvis par pamanāmu un konkurētspējīgu spēlētāju Eiropas pētnieciskajā telpā, stiprinot Latvijas zinātnes tēlu Eiropā un pasaulē.

2020.gada zinātnisko institūciju starptautiskajā novērtējumā OSI kā vienīgā zinātniskā institūcija Latvijā saņēma maksimālo novērtējumu visos rādītājos.

Ministru kabineta balva ir Ministru kabineta Goda diploms, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīte un naudas balva 7115 eiro apmērā. Gada laikā tiek piešķirtas ne vairāk kā sešas Ministru kabineta balvas gan fiziskām, gan juridiskām personām.