OSI pētnieki izstādē ZINĀTNE IEDVESMO!

Pie t/c „Origo” atklāta izstāde „Zinātne iedvesmo!” par 50 Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm, tostarp arī OSI pētniekiem –  prof. Maiju Dambrovu un prof. Kristapu Jaudzemu.

No 16. septembra Rīgā, laukumā pie tirdzniecības centra „Origo”, ir apskatāma brīvdabas lielformāta izstāde „Zinātne iedvesmo!”, kas vēsta par 25 zinātniekiem un 25 zinātniecēm –  radošām un iedvesmojošām personībām mūsdienu Latvijas zinātnē. Izstādi veido pētnieku fotoportreti un apraksti, turklāt, izmantojot QR koda aplikāciju, ikviens savā  viedtālrunī var noskatīties trīs minūšu video stāstu, tādējādi tuvāk iepazīstot gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

„Ar šo izstādi vēlamies uzrunāt sabiedrību un aicinām ikvienu ieskatīties plašajā un pārsteidzošajā zinātnes pasaulē! Zinātne nav tikai medicīna un farmācija, kas, protams, ir īpaši aktuālas šī brīža nozares. Zinātnieki un pētnieki palīdz skolotājiem saudzēt balsi, atspēko vēstures mītus, atklāj nezināmas sugas, iegūt resursus no atkritumiem, liek mākslīgajam intelektam tulkot, zīmēt kartes un plānot ceļus. Ar lepnumu varam teikt: zinātne rada, pārsteidz un virza!” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Veidojot izstādi „Zinātne iedvesmo!”, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsver, ka Latvijas attīstības pamatā ir jaunu zināšanu radīšana un prasme tās lietpratīgi izmantot. Zinātnieki ir tā sabiedrības daļa, kas ar savu nerimstošo zinātkāri, pastāvīgo interesi, aizrautīgo degsmi un ambīcijām attīsta mūsu zināšanu kultūru. Uzkrātās zināšanas veido mūsu pasaules izpratni un veicina nemitīgu pašattīstību un valsts ilgtspējīgu attīstību.

Izstāde tapusi IZM īstenotā projekta ‘Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.