OSI izstrādā tehnoloģiju jaunu zāļu ražošanai pret tuberkulozi

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) zinātnieki piedalās plašā starptautiskā “Inovatīvo medikamentu iniciatīvas” (IMI) projektā “Eiropas akselerators pretuberkolozes terapiju izveidei”. Tajā apvienojušies vairāk kā 30 uzņēmumi un pētniecības organizācijas, lai kopīgiem spēkiem paātrinātu jaunu tuberkulozes ārstēšanas stratēģiju ieviešanu. Projektu finansē gan Eiropa Komisija, gan Eiropas Farmācijas uzņēmumu un asociāciju federācija.

Neskatoties uz to, ka tuberkuloze ir sen zināma slimība un ir pieejami medikamenti tās ārstēšanai, joprojām ik gadu pasaulē ar to saslimst ap 10 miljoni cilvēku, un apmēram pusotram miljonam šī slimība beidzas letāli.

Līdz šim lietotie medikamenti, antibakteriālās rezistences dēļ, kļūst arvien mazāk efektīvi,  tāpēc ir svarīgi meklēt jaunus medikamentus tuberkulozes ārstēšanai.

OSI kompetence projektā ir tehnoloģisko procesu izveide. Praktiski tas nozīmē, ka OSI izstrādās metodi, lai jaunos, perspektīvos prettuberkulozes līdzekļus iegūtu gan pirmsklīniskajai izpētei nepieciešamos daudzumus, kas ir vairākos simtos gramu līdz pat kilogramam, gan lai vēlāk šo tehnoloģiju izmantotu ražošanai rūpnieciskā apmērā.

Projekta aktualitāte uzrunāja arī raidījuma “Izziņas impulss” komandu. Noskaties!

Par projektu “European Regimen Accelerator for Tuberculosis” uzziniet mājas lapā https://era4tb.org/.