Latvijas Organiskās sintēzes institūts kā sadarbības partneris piedalīsies valsts pētījumu programmas “COVID-19 seku mazināšanai” projektu īstenošanā

Šī gada 30. jūnijā Latvijas Zinātnes padomes komisija apstiprināja 10 projektus valsts pētījumu programmas (VPP) “COVID-19 seku mazināšanai” ievaros.  Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) kā sadarbības partneris piedalīsies šādu VPP projektu īstenošanā:

Projekts Nr. VPP-COVID-2020/1-0014 “Jaunu terapeitisko un profilaktisko līdzekļu izstrāde pret COVID-19 un koronavīrusiem”.

Projekta iesniedzējs – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs.

Projekta mērķis – attīstīt jaunus vakcīnu kandidātus un mazmolekulāros zāļvielu līdersavienojumus pret koronavīrusiem, īpaši COVID-19 saslimšanu un tās komplikācijām.  Projekta ietvaros ir paredzēta vakcīnas kandidāta izveide, jaunu mazmolekulāru līdersavienojumu izstrāde un esošo zāļvielu pārprofilēšana COVID-19 komplikāciju mazināšanai.

OSI piešķirtais finansējums  – EUR 198 990.

Projekts Nr. VPP-COVID-2020/1-0004 “Drošu tehnoloģiju integrācija aizsardzībai pret Covid-19 veselības aprūpes un augsta riska zonās”

Projekta iesniedzējs – Rīgas Tehniskā universitāte.

Projekta mērķis – Ierobežot Covid-19 infekcijas un citu slimību izplatību veselības aprūpes un augsta riska zonās, izstrādājot drošas, inovatīvas tehnoloģijas un produktus kolektīvai un individuālai iedzīvotāju un profesionāļu aizsardzībai.

OSI piešķirtais finansējums  – EUR 42 669.

Abu projektu īstenošanai atvēlēts laiks no 2020. gada 1. jūlija līdz 2020. gada 31. decembrim.