Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece apmeklē OSI

28. decembrī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece viesojās Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (OSI), lai tiktos ar zinātniekiem un OSI vadību, apmeklētu laboratorijas un iepazītos ar zāļvielu atklāšanas procesu.

Tikšanās laikā ministre apmeklēja OSI laboratorijas un guva ieskatu par pētījumiem cilvēka dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanas jomās.

Anita Muižniece apskatīja Organiskās sintēzes perspektīvo tehnoloģiju laboratoriju (vad. prof. Edgars Sūna), Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratoriju (vad. prof. Maija Dambrova) un Fizikāli organiskās ķīmijas laboratoriju (vad. prof. Kristaps Jaudzems).

OSI apmeklējuma laikā ministre neslēpa savu gandarījumu par redzēto. Sevišķi ministri pārsteidza lielais OSI strādājošo jauno līdzstrādnieku skaits (OSI ~41% pētniecības un zinātniski tehniskā personāla ir jaunāki par 34 gadiem), kā arī fakts, ka nosacīti “klusajā” laikā visās laboratorijās bija redzama aktīva darbība. Ministres kundze izteica īpašu atzinību par OSI publikāciju kvalitātes izaugsmi pēdējo piecu gadu laikā un OSI sekmēm Eiropas Savienības Ietvarprogrammu projektu izpildē.