Izcili Latvijas zinātnieku sasniegumi pēdējā piecgadē

TVNET, balstoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un RTU datiem, 13.11.2015. publicējis astoņus izcilākos Latvijas zinātnieku sasniegumus pēdējā piecgadē, starp kuriem minēti  arī OSI izstrādāti savienojumi:

Atklāta viela, kas ir 40 reižu aktīvāka par mildronātu

2009.gadā tika atklāta jauna kardioprotektīva viela, kas ir 40 reizes aktīvāka par pašreiz Latvijas visvairāk eksportēto medikamentu – mildronātu. Atklājuma autori – akadēmiķis Ivars Kalviņš, LZA korespondējošā locekle Maija Dambrova, Edgars Liepiņš, Osvalds Pugovičs, Einārs Loža un Latvijas Organiskās sintēzes institūts.

Latvijā sintezēto aktīvo pretvēža vielu «Belinostats» atļauj lietošanai ASV

2014.gadā Latvijā sintezētā aktīvā pretvēža viela «Belinostats» tika atļauta lietošanai ASV medicīnas praksē periferiālās T-limfomas ārstēšanā. Vielas sintezētāji ir doktore Klāra Dikovska, akadēmiķis Ivars Kalviņš, doktors Einārs Loža un Latvijas Organiskās sintēzes institūts. «Belinostata» iegūšana un izpēte ir pirmais gadījums Latvijas pēdējo 20 gadu vēsturē, kad mūsu zinātnieku kolektīvs pierādīja, ka ir spējīgs efektīvi sadarboties ar citu valstu kolēģiem un ieņemt līdztiesīgu vietu starptautiskā pētnieku konsorcijā, sekmīgi izstrādājot oriģinālas zāles.

Pilns raksts: Astoņi izcili Latvijas zinātnieku sasniegumi pēdējā piecgadē