Icebreakers’25: Kā zinātniski atklājumi pārtop reālos produktos

Ceturtdien, 6. martā, LU festivālā Icebreakers’25 četru Latvijas vadošo zinātnes institūtu kolēģi dalījās pieredzē ar to, kā panākt, lai zinātnisks atklājums ieinteresē investorus un ražotājus . Tematiskās sesijas mērķis bija prezentēt un diskutēt par zinātniskiem atklājumiem, kuri kļuvuši komerciāli veiksmīgi un nonākuši Latvijas un pasaules tirgos kā praktiski pielietojami risinājumi un produkti .

● Iekšējo orgānu sistēma uz mikročipa

●Algoritms mikrobioma analīzei

● Ledus segas biezuma mērīšana no attāluma

Tie ir tikai daži no Latvijas zinātnes inovāciju panākumiem!

Dr. Dace Rasiņa atklāja klausītājiem vienu no OSI pētnieku sasniegumiem – jauna veida antibiotiku , kas piesaistījusi industrijas interesi un tiek gatavota zāļu kandidātvielas statusam.

Visus Icebreakers’25 festivālā pārstāvētos institūtus (Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Elektronikas un datorzinātņu institūts un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts) vieno arī dalība Latvijas zinātnieku un valsts kopprojektā “BioPhoT” . Šī unikālā projekta ietvaros valsts turpmākos astoņus gadus devusi uzdevumu un finansiālu nodrošinājumu , lai Latvijas zinātņu institūti piedāvātu, izstrādātu un attīstītu pētījumus, kuru rezultātā varētu dzimt tautsaimniecībai lietderīgi projekti .

Festivāls Icebreakers’25 ir notikums, kur satiekas studenti zinātnieki un uzņēmēji veicinot ideju apmaiņu, inovācijas un sadarbību starp akadēmisko, publisko un privāto sektoru.

Foto – Toms Grīnbergs